Murat Padak | Kişisel Web Sayfası

İlerde Rabbin sana verecek ve sen razı olacaksın

İlerde Rabbin sana verecek ve sen razı olacaksın

Süt emen çocuğa hazır gıda verilmez. İstese de verilmez. Dişleri olmayana kabuklu yiyecekler verilmez. Canı çekse de verilmez. Hasta olana istediği verilmez. Bazen istediğimiz şeyler hayatımıza son verecek şeyler olabilir. İstediğimiz şeyin faydalı veya zararlı olup olmadığını bilemeyebiliriz.

Çocuk sahibi olmak her ailenin isteğidir. Ama Allah herkese vermez. Belki o ailenin felaketi, dağılma sebebi çocuklar olacaktır.

Herkes parayı, malı ve mülkü sever. Ama Allah bazılarına verir. Belkide vermedikleri malları yüzünden helak olacaktır.

Sağlık iyi bir şeydir. Ama herkes sağlıklı değildir. Belkide Allah bazı kullarını, onların elinden sağlıklarını alarak koruyor.

Allah’ın takdirine razı olan günü geldiğinde razı olacaktır.

Bir işe başvuru yaparsınız. Kabul edilmez. Üzülür ve harap olursunuz. Sonra daha güzel bir iş elinize geçer. Razı olursunuz. Memnun olursunuz. Allah, ilk işi size layık görmemişti. Ama biz layık görmüştük kendimize. Allah’ın bizim hakkımızda olan takdirini görünce anlarız..

Bir delikanlıya aşık olursunuz, bir kıza talip olursunuz. Ama olmaz. Delikanlı başkasına, kız başkasına gider. Üzülürsünüz. Mecnun ve Leyla olursunuz. Ama gün gelir aradığınız hayat arkadaşınıza denk gelirsiniz. Razı olursunuz. Memnun kalırsınız. İlk istediğiniz kimselerin olmamasına şükrederseniz. Allah ilk talebimizi reddetmişti. Ama biz farkına varamamıştık…

İleride Rabbin sana verecek ve sen razı olacaksın… Belki yarın belki yarından da yakın!

Murat PADAK

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz