Murat Padak | Kişisel Web Sayfası

Kehf Suresinin Sırrı?

Kehf Suresinin Sırrı?

Ahir zamanda bu dört fitneden kurtulmak için Kehf Sûresini haftada bir okumak gerekir.

Bazılarımız din hususunda imtihan ediliriz. Yanlış din algısı, yanlış din öğreten hoca algısını yenmek vb. Dini doğru öğrenmek ve bu uğurda yerini yurdunu terk eden Ashabı Kehf’i tanımak için Kehf Sûresini haftada bir okumak gerekiyor.

Bazılarımız mal konusunda imtihan ediliyoruz. Haram helale dikkat etmez olduk. Mallarımızın bizi koruyacağını, kimsenin sahip olduğumuz malı elimizden alamayacağını zanneder olduk. Bu yanlış algıyı yıkmak için Kehf Sûresinde geçen bahçe sahipleri kıssasını okumak gerekiyor.

Bazılarımız ilim hususunda aldandı. Profesör olunca, ünvan ve rütbe sahibi olunca, yıllarca ders okutunca kendimizden başka kimseyi tanıyamaz olduk. Bu konuda aldanan hazreti Musa’nın ilim öğrenmek için yaptığı yolculuğu okuması gerekir. Peygamber, peygamber olmayan birinden ilim öğreniyor.

Bazılarımız da yönetim konusunda aldandı. Eline güç ve imkan geçince kendi halkına ve kendi eli altında olanlara zulmeder. Bu hususta hastalığı olanların da Zülkarneyn’in yönetim şeklini gözden geçirmesi gerekiyor.

Tüm bunlar için haftada bir Kehf Sûresini okumak gerekmez mi?

Murat Padak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz