Murat Padak | Kişisel Web Sayfası

Hepimiz kardeşiz

Hepimiz kardeşiz

Birbirlerine nefret ile bakan iki ailenin, iki kabilenin, iki halkın, iki devletin, iki milletin arasını bulmak çok zordur. Hele bir de tarihi süreç içerisinde birbirlerini üzecek olaylar yaşanmışsa..

Medine’de yaşayan Evs ve Hazrec kabileleri de tam da böyleydi. Tarih boyunca aynı şehirde yaşamış olmasına rağmen birbirlerine karşı bir çok defa iç savaşa girmişler ve birbirlerinden bir çok önemli ismi öldürmüşlerdi. Artık onlara rehberlik yapacak, akil adamlık yapacak kimseleri kalmamıştı.

Ta ki, hazreti peygamber efendimiz Medine’ye gelinceye kadar. Bu iki kabileden insanlar müslüman oldu ve İslam bu iki düşman kabileyi kardeş ilan etti. İslam sayesinde geçmişe bir çizik attılar ve aynı safta, aynı camide, aynı mahallede, aynı şehirde yaşadılar.

İslam ırklar üstüdür. Renkler üstüdür. Milletler üstüdür. İslama göre en önemli şahsiyet en çok takvalı olandır.

Ülkemizde yaşanan bu son olayların geçici aile içi kavga olmasını umuyoruz. İki millet de müslüman, ikisi de Allah için canını verecek durumda. Ama Medine’de münafıklar Evs ve Hazrec kabilelerini birbirine düşürmek için tarihi olayları hatırlattığı gibi günümüzde ve ülkemizde iki tarafın da münafıkları medya ve internet üzerinden halkları birbirine düşürüyorlar. Kardeş halklar bu münafıkların eline bırakılmamalı!

Kürt de müslüman, Türk de müslüman.
Bize de lazım olan kardeş olman!

Ey islam yeniden birleştir bizi!
Ey iman yeniden yoğur bizi!
Ey Rabbimiz, ülfet ver, muhabbet ver!
Nush ile ıslah olmayanı da tezyif et!

Murat Padak

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz