Murat Padak | Kişisel Web Sayfası

İftira Edenlerin Hükmü

İftira Edenlerin Hükmü

İffetli hanım efendilere iftira atıp da bunu dört şahitle ispatlayamayanları seksen sopa ile dövün. Kesinlikle bunların şahitliklerinide bir daha kabul etmeyin. İşte fasıklar bunlardır. Nur Suresi 4

Bu ayetler ve devamı Hz. Aişe annemize iftira edenler hakkında nazil olmuştur. Peygamber (s.a.v) efendimizin ailesine sözle hakaret etmenin cezası elbette verilmeliydi. Aile namusuna hakaret edenler o asırda cezalarını çektiler. Rivayetlere göre o asırda dört kişi kırbaç cezası aldı.

Fakat âyet güncelliğini koruyor. İftira eden herkes yargılanmalı ve seksen kırbaç cezası yemeliydi.

Hazreti Peygamberin vefatından sonra gelenlerin cezasını kim verecekti?

Zamanla bir fırka çıktı ve Medine münafıklarının Hz. Aişe’ye yaptıkları iftirayı tekrar ettiler. Bunlar zannediyordu ki, bu iftiraları yanlarına kar kalacak ve kimse onları kırbaçlamayacak.

Evet, kimse onlara ceza vermeyecek, kimse onları kırbaçlamayacak…

ALLAH azze ve celle peygamber efendimizin eşine yapılan bu iftiranın cezasını alır hem de iftira edenlerin kendi elleriyle alır.

Hz. Aişe ye iftira eden şiiler her sene değişik merasimler adı altında kendilerine kırbaç cezası veriyorlar. Ellerine kırbaç, satır, ustura ve sopa gibi incitici ve yaralayıcı aletler alarak kendi sırtlarını paramparça ediyorlar.

Onlar bu yaptıkları ile Hz. Hüseyni andıklarını zannediyorlar.

Ama aslında RABBİMİZ onlara hz. Aişe ye yapılan iftiranın cezasını veriyor.

Paygamber ailesine dil uzatmak cezasız mı kalır?

ALLAH bu cezayı kişinin kendi eliyle aldırır da ADAMIN HABERİ BİLE OLMAZ!

Şeytan onlara yaptığı işleri güzel gösterir. Onlar Hazreti Hüseyin’i anayım derken seksen ve daha fazla sopa, kırbaç ile kendilerine had cezası uyguluyor!

Murat PADAK

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz