Murat Padak | Kişisel Web Sayfası

Müslüman toplum içerisinde üç türlü insan asılsız, yalan ve asparagas haber yaymayı sever

Müslüman toplum içerisinde üç türlü insan asılsız, yalan ve asparagas haber yaymayı sever

Eğer münafıklar ve kalbi fesat dolu kimseler ile şehirde asparagas haber yaymayı huy edinenler bu yaptıklarından vaz geçmezlerse, seni onların üzerine yürütürüz. Sonra senin yanından çok azı hariç hepsi defolup giderler. Onlar nereye giderlerse gitsinler hep melun olarak anılacaklar. Yakalanır ve ölüm cezasına çarptırılırlar. Bu kanun Allah’ın öteden beri yazdığıdır. Bunda bir değişiklik bulamazsın!
Ahzab Suresi 60,61,62

Müslüman toplum içerisinde üç türlü insan asılsız, yalan ve asparagas haber yaymayı sever.

Birincisi münafıklardır ki, münafıkın işi gücü zaten budur. Münafık doğru haberi bile içi dolu yalanlar ile aktarır. Günümüzde medya kurumsal olarak münafıkların gözde mekanıdır.

İkincisi ise kalpleri fesat olan kimselerdir. Bunlar da münafıkların haberlerini sorgulamadan, süzmeden, araştırmadan, doğruluğunu teyit etmeden kabul eden ve bu haberleri yayan kimselerdir. Bunlar genelde okuyucu, dinleyici ve seçmen kitlesidir. Siyasi münafıkların asparagas haberlerini olduğu gibi alır ve içine yalan fesat karıştırarak yayarlar.

Üçüncüsü ise yalan haber üretme merkezi gibi çalışan kimselerdir. Bunlar haber olabilecek türde bir meseleyi alır onu şeytanların yaptığı gibi binbir hile ve desise ile piyasaya arz eder.

Münafıklar bu haberleri yayar ve kalbi fesat dolu kimseler ise bu habere inanıp daha çok kişiye ulaşmasına yardımcı olurlar.

Bu kimseler genelde bu davranışları din veya dini temsil eden kimseler üzerinden yaparlar. Dini temsil eden kimselere yapılan bu hakaret ve iftiralar aslında dine olan kin ve düşmanlıklarının tezahürüdür.

Bu tür haberleri yayanlar dünyanın neresinde yaşarlarsa yaşasınlar hep lanetle yaşayacaklar. Allah’ın laneti, meleklerin laneti ve tüm insanların laneti din adamları üzerinden dine hakaret edenlere olsun.

Murat Padak

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz