Murat Padak | Kişisel Web Sayfası

Terör konusu işleyen filmlerin teröristleri hazır: Müslümanlar

Terör konusu işleyen filmlerin teröristleri hazır: Müslümanlar

Batı, çevirdiği filmlerde dünyayı terörist müslümanlardan kurtarıyor. Zaten bir filmde terörist varsa bu ıraklıdır, afgandır, Yemenlidir, Somalilidir, iranlıdır, Suudidir.

Terörist Budist olmuyor, hıristiyan olmuyor, yahudi olmuyor, ateist olmuyor. Müslümanların terörist olarak gösterilmediği terör filmlerinde teröristlerin dini kimliğine değinilmez.

Batının bu iğrenç oyununa malesef batıya yaranmak isteyen bazı müslüman yönetmenler de var. Terör filmlerinde terörist olarak gösterilen ve dini uğruna savaşan müslümanlara bakıyorsunuz. Filmde onlar uyuşturucu satıcısı, içki içen, kadınlarla eğlenen bir rol ile sunuluyor. Yani yüce İslam için canını veriyor filmde ama diğer yandan dinin yasak ettiği ne kadar iğrenç şey varsa onu da filmde yaptırıyorlar.

Geçen senelerde dracula diye bir film sinemalardaydı. Dublaj yapmazlar diye düşündüm. Çünkü filmde Osmanlı padişahları gaddar ve işgal kuvvetleri gibi anlatılmış, bunun yanında halkını korumak isteyen kral ruhunu şeytana satıp vampir oluyor ve Osmanlı ordusunu yok ediyor. Ama malesef film sinemalardaydı ve izlendi.

Batı İslamı terör dini olarak görüyor. Müslümanları terörist olarak görüyor. Batıda müslümanların yaşadığına bakmayın. Batı onları bir kaç kuşak sonra asimile etmeyi hedeflemiştir. Batıya yerleşip de üç kuşak aynı hassasiyeti sergileyen müslümanlar çok azdır. Batı birinci kuşağı idare ediyor. İkinci kuşağı terbiye ediyor. Üçüncü kuşağı ise kendisine bağımlı yapıyor.

Peki ne yapılabilir?
İslamı, müslümanları, müslüman bir ülkeyi terörist gösteren filmlerin öncelikle Türkiye ve diğer Müslüman ülkelerde gösterimi engellenmelidir. Sinemalarda gösterime girmemelidir. Türkçe dublaj yapılmamalı ve basın yoluyla bu filmlerin dinimizi hedef aldığı herkese duyurulmalıdır.

Murat PADAK
Diyanet Eğitim Merkezi Eğitim Görevlisi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz