Murat Padak | Kişisel Web Sayfası

Tükettikçe tükeniyoruz.

Tükettikçe tükeniyoruz.
Maddi durumum yok demek ar oldu neredeyse.
Öyle bir baskı var ki, onu alacak param yok dersen aşırı derecede kınanacak hale geliyorsun.
Ne olmuş yani altı üstü bir oyuncak! Alsan çocuğunu mutlu etsen iyi olmaz mı? Oyuncak dolu evlerde her yeni oyuncak için söylenen bir söz.
Herkes çocuğu için doğum günü partisi yapıyor. Siz niye yapmıyorsunuz? Altı üstü bir pasta alacaksın, bir kaç misafir gelecek. Ne olacak yani? Parayı mezara mı götüreceksin?
Bu sene tatile çıkmayacak mısınız? Biraz gezin, dünyayı görün. Hep evde otur otur nereye kadar? İçiniz açılır. Çocuklar da sevinir hem!
Bu çocuklar niye hep aynı elbiseyi giyiyor? Bunların modası geçti. Seninle falan mağazaya gidelim. İndirim olmuş. Taksit de yapıyorlar. Bak çocuğu olamayanlar var. Kıymetini bilmek lazım.
Daha arabayı değiştirmedin mi? Bu araba sana yakışmıyor. Bence bunu sat. Şu modeller çok güzel. Faizsiz kredi de veriyorlar.
Eviniz çok uzak. Hem asansör de yok. Falan müteahhit çok güzel ev yapıyor. Aylık taksitleri de uygun. Kira verir gibi ev sahibi olursun.
Gel seninle alışverişe çıkalım. Üstündeki elbiselerin modası kalmadı. Hem senin için şöyle şöyle diyorlar. Bence kendine biraz harcama yap.
Bu ayakkabıların artık boya tutmuyor. Süper ayakkabılar gelmiş.
Tükettikçe tükeniyoruz
Murat PADAK
Şanlıurfa Diyanet Eğitim Merkezi Eğitim Görevlisi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz