Murat Padak | Kişisel Web Sayfası

Din, istismara açık alanlardan biridir

Din, istismara açık alanlardan biridir

Din, istismara açık alanlardan biridir.
Siyaset gibi..

İnsanların dini duygularını onların cahilliklerini de kullanarak istismar etmek çok kolaydır. Sahtekar insanlar her alanda olabilir.

Çarşıda pazarda, internet ve medya üzerinden aldatılmak çok kolaydır. Konu din olunca aynısını yapan insanlar aldatma işine çabuk giriyorlar.

Peygamberin bile sahtesi çıkmışken, mehdinin bile sahtesi varken hatta sahte tanrı bile olurken sahte hoca olmaz mı?

Sahte peygamber yüzünden peygambere kızılmaz. Sahte ilah yüzünden Allaha kızılmaz. Sahte hoca, sahtekar halife, sahtekar veli, sahtekar evliya, sahtekar şeyh yüzünden de gerçek olanlarına kızılmaz.

Bu sahtekarlar yemin ederler. Allah derler, salavat çekerler. Ellerini kalplerine götürürler. Sırf insanlara çörek börek satmak için hadis, âyet ne varsa anlatırlar. Vallahi derler, billahi derler..

Çörek satarken yemin edenden çörek almayın. Çekirdek satarken büyük yemin edenden almayın. Sakız satmak için Allah diyenden alışveriş yapmayın.

Kendi kitaplarını, esrarlı, büyüleyici, efsunlu, etkili, çok etkili, ultra etkili incili mincili, durru’lu, masun’lu, mahfuz’lu eserlerini, duvar tablolarını, ayakkabı resimlerini, sakal resimlerini satmak için göz yaşı dökenlerin sözlerine kanmayın…

Şeytan da inandırmak için yemin etmişti.

Murat Padak

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz