Murat Padak | Kişisel Web Sayfası

Evlenmek isteyenler böyle talepte bulunsun

Evlenmek isteyenler böyle talepte bulunsun

Kadın olsun tahtadan olsun, adam olsun odundan olsun diye evlenmek isteyenler olabiliyor.

Evlilik uzun ve yorucu bir yolculuktur. Bu yolda sizinle birlikte yürüyeceğiniz kişi size uyumlu olmalı. Siz de ona uyumlu olmalısınız.

Evlenmeden önce güzel bir evlilik talebinde bulunmak gerekiyor. Gözlerimize aydınlık verecek eşler ve çocuklar olsun. Biz onlara demeden kendileri namazlarını kılsın. Biz onlara emir vermeden kendileri İbadetlerini yerine getirsin. Biz onları zorlamadan kendileri örtünsün. Biz onlara dayatmadan kendileri iffetli olsun.

Gözümüzün aydınlığı olsunlar. Yanlarına geldiğimiz zaman bize sevinç versinler. Onlardan ayrı kaldığımızda kendilerini özletsinler. Baktığımızda gözlerimizin ve kalbimizin sevincine sebep olsunlar.

Gözlerimizin aydınlığı olsunlar çocuklarımız ve eşlerimiz.. Bize saygı duysunlar. Bizi özlesinler. Yanlarında olduğumuz zaman itaat etsin, olmadığımız zaman bizleri özlesinler ve iffetlerini korusunlar.

Gittiğimiz yerlerde bizi mahcup etmesinler. Misafirlerimize hürmet etsinler ve acılarımıza ortak, mutluluklarımızı yaşasınlar.

Rabbimiz, bize eşlerimizden ve çocuklarımızdan göz aydınlığı ver.. Biz ne istediğimizi bilmeyebiliriz. Sen bize doğruyu istemeyi öğret!

Murat Padak

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz