Murat Padak | Kişisel Web Sayfası

Bu ayet bize ahlaksızlık karşısında nasıl davranacağımızın ipuçlarını veriyor

Bu ayet bize ahlaksızlık karşısında nasıl davranacağımızın ipuçlarını veriyor

1. Kadının evindeydi. Öncelikle itham edilecek, suçlanacak yerlerden uzak durmak lazım. Her ne kadar bazen imkansız olsa da buna dikkat etmek lazım. Deplasmanda gücümüz zayıflar, irademiz zayıflar. Gurbette olanlar bunu daha iyi bilir. Kendi şehirlerinde daha sakin ve huzurlu iken, daha edepli ve iffetli iken gurbet ellerde edepten, iffetten hiçbir şey kalmıyor. Müslüman gittiği yerlerden etkilenmez, etkiler derdi muhterem bir hocamız. Ne de doğru söylemiş. Yusuf peygamber de o kadına uymak yerine onu uyarmıştır.

2. Kapıları ve pencereleri kapadı. İnsan yabancı bir ülkede, yabancı bir şehirde olduğu zaman tüm pencereler ve kapılar kapanmış sayılır. Onu tanıyan bilen yoktur artık. Ona nasihat edecek ya da onu kınayacak kimse yoktur artık. Şimdilerde de internet üzerinden yapılan haydi gelsene çığlıkları var! Hangi siteyi açsanız bir kadın yalnızlığından şikayet ediyor ve haydi gelsene diye bağırıyor. En çok da tanınmadık, bilinmedik sitelerde! Bundan dolayı sizi ahlaksızlığa çağıran sitelerden de uzak durun!

3. Haydi gelsene dedi. Ahlaksızlık artık tartışılır oldu. Ahlak artık sadece romanların konusu oldu. Nereye el atsak elimizde kalıyor. En çok ahlaklı olmasını beklediklerimiz bile malesef bu işin içinde. Sanal alemde karısı ve kızıyla yarı çıplak, ya da sarmaş dolaş olmuş bir çok insan üredi, türedi. Uyaramaz olduk artık. Uyarınca da sana ne der gibiler! Kapalı kapılar ardından haydi gelsene diyenlerden kapıları ve pencereleri, sanal hesapları herkese açık vaziyette avazının çıktığı kadar bağırıyor: ” Haydi gelsene ”

4. Allaha sığınırım. Her ne olursa olsun ister kapalı kapılar ardından ister açık kapılardan bağırsınlar bizim tek sloganımız “Allaha sığınırım” olmalı!

Murat Padak

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz