Murat Padak | Kişisel Web Sayfası

Dinlerini malzeme yapan fenomenler

Dinlerini malzeme yapan fenomenler

Sosyal medyada tanınır olmak, hakkında konuşur olmak, iyi – kötü yorum almak için binlerce hatta on binlerce insan rekabet ediyor.

Kimisi faydalı bilgileri kullanıyor, kimi enteresan bilgiler sunuyor, kimi acayip (amazing) bilgiler paylaşıyor, kimi spor, kimi kendi dünyasını sunuyor. Bazılarının ki çok normal ve olmasında da bir sakınca yoktur.

Ancak ölmüş biri ile selfie çekmek, ameliyat elbisesi giymiş dedesi ile selfie çekmek, sakarlık numarası yaparak ilgi çekmek isteyenler de az değil. Buna malesef eğitimli eğitimsiz bir çok kişi dahildir.

Bir de dini, İslamı, Allah’ı, peygamberi, alimleri vb. kullanarak fenomen olmak isteyen insanlar çıktı.

Feonem olmak için dine, Allah’a, peygambere her türlü iftira atmaktan da çekinmiyorlar.

Uydurma hadisler paylaşarak, uydurma kerametler anlatarak, uydurma göz yaşları dökerek insanların ilgisini çekmeye çalışıyorlar.

Baştan aşağı çarşafa girmiş kadın bile fenomen olmak isteyenler listesine girmek istiyor. Facebookta, twitterda ve dünya batsa umurumda olmaz mantığı için açılmış instagramda baştan aşağı tesettürlü binlerce kadının fenomen olma yarışına şahit oluyoruz.

Kocasının yanaklarından fıstık alan çarşaflı bayan, kocasının yanaklarına yanak değdirmiş tesettürlü kadın, kocasına şehvetli gözlerle bakan mütedeyyin bayan, evlilik olmadığı halde nişanlısının elinden tutup, alnından öpülen tesettürlü kızların fenomen olmak uğruna yapmadıkları kalmadı. Romantik, şehvetli, sevimli her anlarını sosyal medyada paylaşarak insanları kıskandırma derdindeler. Hepsi de fenomen olmak için

Sosyal medya sadece zamanımızı almadı. Ahlak, iffet, haya, çekinme, saygı, sevgi ne varsa aldı götürdü. Bunun yerine bencillik, beğenilme arzusu, iffetsizlik, çekinmemezlik, hayasızlık verdi.

Murat Padak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz