Murat Padak | Kişisel Web Sayfası

Ona Olan Sevgisi Onu Yedi Bitirdi

Ona Olan Sevgisi Onu Yedi Bitirdi

Normalde evin kölesi evin hanımına ilgi duyar.
Ama burada tam tersine.
Normalde sanatçıların hayranları onların dengi değildir. Alt tabakadandır. Sanatçı kendisi, hayranlarına hayran olmaz. Onları ticari meta gibi görür.

Siz hiç bir futbolcunun, sanatçının, siyasetçinin normal biriyle resim çektirmek istediğini gördünüz mü? Ya da sıradan birinden imza istediğini?

Yusuf sıradan bir köleydi. Onu sıradışı yapan ise iffeti, güvenirliği, eminliği idi. Bu durum üst tabakadan olan, elit olan, popüler olan, leydi olan bir kadının ilgisini çekmişti. Hatta ileriki dönemlerde diğer başka elit kadınların da ilgi alanına girdi. Ama Yusuf, üst tabakadan, elitlerden, sanat camiasından, artistlerden gelen ahlaksız tüm teklifleri geri çevirmiştir.

Bizi Rabbimiz takdir ettikten sonra hangi durumda olduğumuz önemli değildir. Gün olur, Allah teâlâ bize tepeden bakanları ayaklarımızın dibine koyar. Bizi onların hayranı yapmaz. Onları bize hayran yaptırır.

Yine bu ayetten şu da anlaşılabilir. Kime hayran olduğunuza dikkat edin. Hayasız, ahlaksız, iffetsiz, gereksiz kimselerin hayranı olmayın..

Murat Padak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz