Murat Padak | Kişisel Web Sayfası

Benden söylemesi; Dost acı söyler!

Benden söylemesi; Dost acı söyler!

Soru: Facebook veya sanal alemde bir kimsenin eşiyle diyalog halinde olması durumunda ona hitaben: “Sevgilim, bir tanem, canımın içi, canısı, bebeğim, hayatım, aşkım vb” sözlerle çağırması, birbirlerinin paylaşımlarına, etiketlerine bunları yazması ne kadar doğru?

Peki, bunu yapan din görevlisi ise daha ne kadar doğru? Etik ve ahlak çerçevesinde bakarsak durum ne olur?

Siz hiç ünlü bir siyasetçinin böyle bir hitabı umuma açık yerlerde kullandığını gördünüz mü?

Neden diye sormayın; Profilimde kayıtlı arkadaşların sanırım yüzde seksen beşi din görevlisi…

Mutlu olmak, mutlu görünmek herkesin hakkı. Ama bunu sanal aleme taşımak ne kadar doğru?

Evlere ziyaretlerde birbirlerine “bey, hanım, bakar mısın” diye hitap eden din görevlisi facede neden romantizme bağlar ve aşkım diye başlar, “…” diye biter?

Ailece sarmaş dolmuş, birbirlerinin gözlerine bakarak poz veren, kucak kucağa poz verip resim çektirip sanalda paylaşanlara daha sözüm yok!

Kıymetli din görevlisi arkadaşlar bu face var ya çok namussuz ya da çok namusa düşkün olmayanları seviyor::) Malumunuz face size sürekli arkadaş istekleri tavsiyesinde bulunur. iki ortak arkadaş, üç yakın arkadaş diye size başkasını tavsiye eder. bunlar da genelde arkadaşlarımızın ailesi olabiliyor. Bayanların resim paylaşma hassasiyeti biraz zayıf. siz paylaşmasanız da eşlerinizin paylaştığı resimleri face tüm dünyaya servis ediyor! hemen kızmayın! Evde harem-selam falan filan diyenlerin birçoğunun ailesi facede gavur-müslüman ne kadar kişi varsa herkes tarafından görünüyor?

Son olarak: Düğünde nikah kıymak için gittiğimde gelinin dekolte, sırt ve baldırlarını örtmek için dört beş yazma-yorgan örtmüşlerdi. Akşama kadar davulcu-zurnacı, seyirci, ocu bucu geline baksın; hepsi namuslu oluyor.. Akşam nikah kıymaya giden ben de namussuz oluyorum!

Benden söylemesi; Dost acı söyler!

Murat Padak

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz