Murat Padak | Kişisel Web Sayfası

Benim sekreterden bir zarar gelmez

Benim sekreterden bir zarar gelmez

Hazreti Yusuf kadınların tuzağına düşmemek için Allah’tan cezaevine girmeyi talep etmişti. Kadınlarla aynı ortamda kalacaksam cezaevine girerim daha iyi demişti.

Şimdi Hazreti Yusuf kadar iffetli miyim diyorsun?
Benim bayan sekreterim çok dindar biri mi diyorsun?
Ben nefsimi terbiye etmişim mi diyorsun?
Kimseye güvenemiyorum. Bayan sekreter odamı temizliyor, çay, su, kahve mi getiriyor diyorsun?
Bana bir şey olmaz mı diyorsun?

Ne dersen de! Ne bahane öne sürersen sür! Hazreti Yusuf olabilecek tehlikeyi görmüş ve rabbinden kendisini bu ortamdan uzaklaştırmasını istemiştir. Şayet uzaklaşmazsa kadınların tuzağına düşmekten korkmuştur.

Hazreti Yakup’tan terbiye almış, iffet abidesi, peygamberlik ve hikmet ile onurlanmış bir peygamber bile kadınların ortamından kaçmıştır. Kaçmak için cezaevini tercih etmiştir.

Bizim cenahtan bazı amirlerin bayan sekreter alması düşündürücü! Bir kaç defa böyle bir ortam gördüm. Daracık kıyafetler ile din adamının odasına giriyor, odayı temizliyor, misafirlerin önünden çayı, suyu alıyor… Kıyafet faul, kendisine hizmet ettiği kişi faul, ortam faul… Böyle bir ortam ile mücadele etmesi gereken yetkilinin bizzat kendisinin bu ortama düşmesi biraz vahim bir durumdur.

Özellikle dini kurumlarda buna dikkat edilmesi gerekir. Dini kurumlar dinin kalesidir. Gedik açılırsa yıkılır. Taviz verilirse yıkılır. Balık baştan kokar misali olmaması gerekir.

Murat Padak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz